We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Fellowes 9870001 computer desk top Rectangular shape Melamine, PVC White
SKU
9870001
Category: Computer Desk Tops
| Material | Melamine,PVC |
|---|---|
| Product colour | White |
| Table top shape | Rectangular shape |
| SKU | 9870001 |
| EAN | 0043859744879 |
| Manufacturer | Fellowes |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
| PDF URLs |
View PDF |
Sustainably sourced desktop which easy to clean and designed to be resistant to scratches and stains
Available in 5 colours and 3 sizes
Two circular cable management grommets to help keep your workspace tangle free
Attach to the Levado™ base using the tool free VersaTop™ clamps for a quick 90 second set up (traditional hardware also included)
Levado™ desktop and base sold and shipped separately
Available in 5 colours and 3 sizes
Two circular cable management grommets to help keep your workspace tangle free
Attach to the Levado™ base using the tool free VersaTop™ clamps for a quick 90 second set up (traditional hardware also included)
Levado™ desktop and base sold and shipped separately
| Features | |
|---|---|
| Table top shape | Rectangular shape |
| Product colour | White |
| Material | Melamine, PVC |
| Finishing | Melamine |
| Milling edge depth | 2 mm |
| Cable hole | Yes |
| Number of cable holes | 2 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 800 mm |
| Depth | 25 mm |
| Height | 1400 mm |
| Thickness | 2.5 cm |
| Weight | 17.8 kg |
| Package width | 944 mm |
| Package depth | 81 mm |
| Package height | 1557 mm |
| Package weight | 25 kg |