We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Fellowes 8060501 monitor mount / stand Black Desk
SKU
8060501
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Fellowes 8060501, 18 kg, Height adjustment, Black
Category: Monitor Mounts & Stands
| Maximum weight capacity | 18 kg |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Mounting type | Desk |
| SKU | 8060501 |
| EAN | 0043859751440 |
| Manufacturer | Fellowes |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Fellowes 8060501. Maximum weight capacity: 18 kg. Height adjustment. Product colour: Black
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Desk |
| Maximum weight capacity | 18 kg |
| Ergonomics | |
| Height adjustment | Yes |
| Height adjustment type | Manual |
| Technical details | |
| Mounting type | Desk |
| Product colour | Black |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium, Wood |
| Weight & dimensions | |
| Width | 560 mm |
| Depth | 222 mm |
| Height | 1020 mm |
| Weight | 2.17 kg |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Other features | |
| Mounting type | Desk |
| Depth (max) | 22.2 cm |