We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Fellowes 5330902 folder binding accessory
SKU
5330902
Category: Folder Binding Accessories
| SKU | 5330902 |
|---|---|
| EAN | 0077511533099 |
| Manufacturer | Fellowes |
| Availability | Out of Stock |
- Gives a professional appearance to bound documents
- Premium quality and durable black plastic binding comb
- The most popular, economical and flexible method of binding
- 10mm comb suitable for binding 41-55 page documents
- Pack size of 25
- Suitable for any 21 loop plastic comb binding machine that can bind up to 55 sheets
- Premium quality and durable black plastic binding comb
- The most popular, economical and flexible method of binding
- 10mm comb suitable for binding 41-55 page documents
- Pack size of 25
- Suitable for any 21 loop plastic comb binding machine that can bind up to 55 sheets
| Features | |
|---|---|
| Format | A4 |
| Maximum capacity | 55 sheets |
| Material | Plastic |
| Product colour | Blue |
| Technical details | |
| Format | A4 |
| Maximum capacity | 55 sheets |
| Material | Plastic |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 10 mm |
| Height | 300 mm |
| Depth | 10 mm |
| Colour | |
| Product colour | Blue |