We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions TabPOS Tablet & mPOS Star Micronics customer display for TabPrint
SKU
SPTP202-02
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Star Micronics customer display for TabPrint
- Star Micronics customer display designed for use with TabPrint mounts
- Compact all-in-one solution for self-service, compatible with TabPrint mounts and displays customer information
- 5-year warranty
Category: POS System Accessories
Star Micronics customer display for TabPrint
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS mount |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Cable management | Yes |
| Brand compatibility | Star Micronics |
| Lock type | Security screw |
| Height adjustment | No |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 131 mm |
| Depth | 247.5 mm |
| Height | 39 mm |
| Weight | 460 g |
| Package width | 67 mm |
| Package depth | 270 mm |
| Package height | 185 mm |
| Package weight | 480 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 67 mm |
| Package depth | 270 mm |
| Package height | 185 mm |
| Package weight | 480 g |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 222.1 kg |
| Pallet net height | 175.8 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.0 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |