We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions TabPOS Tablet & mPOS SpacePole TabPrint - For Star Micronics mC-Print3
SKU
SPTP101-02
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
SpacePole TabPrint - For Star Micronics mC-Print3
- TabPrint mount designed for Star Micronics mC-Print3 printer
- Compact all-in-one solution for self-service, compatible with tablets and payment devices
- Featuring a 90° tilt range and compatible with tablets from 7” to 12.9” and TabPOS enclosures
- 5-year warranty
Category: POS System Accessories
SpacePole TabPrint mount for Star Micronics mC-Print3
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS mount |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Minimum VESA mount | 40 x 40 mm |
| Maximum VESA mount | 40 x 40 mm |
| Cable management | Yes |
| Brand compatibility | Star Micronics |
| Height adjustment | No |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 130 mm |
| Depth | 177 mm |
| Height | 303.6 mm |
| Weight | 2.02 kg |
| Package width | 315 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 181 mm |
| Package weight | 2.12 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 315 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 181 mm |
| Package weight | 2.12 kg |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 292.2 kg |
| Pallet net height | 177 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 2.0 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |