We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions TabPOS Tablet & mPOS SP1 Floorstand with Multigrip to 40x40 M3 holes
SKU
SPM119-02
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
SP1 Floorstand with Multigrip to 40x40 M3 holes
- Designed for digital signage and info point use – compatible with TabPOS and TabTilt options
- Fixed 20° tilt and 210° top rotation for flexible user interaction
- Supports devices with VESA 40 x 40 mounting and screen sizes from 7” to 12.9”
- 1000mm high pole ensures ergonomic placement in various environments
- 5-year warranty
Category: POS System Accessories
SP1 Floorstand, 1000mm, fixed angle, 40x40 mounting pattern
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS Stand |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Minimum VESA mount | 40 x 40 mm |
| Maximum VESA mount | 40 x 40 mm |
| Cable management | Yes |
| Height adjustment | No |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 363 mm |
| Depth | 363 mm |
| Height | 1070 mm |
| Weight | 5.93 kg |
| Pole diameter | 4.45 cm |
| Package width | 228 mm |
| Package depth | 474 mm |
| Package height | 474 mm |
| Package weight | 1.03 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 228 mm |
| Package depth | 474 mm |
| Package height | 474 mm |
| Package weight | 1.03 kg |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.3 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |