We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions TabPOS Tablet & mPOS Flush wall mount, NonTilting connection
SKU
SPM116-32
- Compatible with tablets and TabPOS frames via VESA 40 x 40 mounting
- Designed for digital signage, front-of-house, or interactive info points
- 5-year warranty
Category: POS System Accessories
Flush wall mount - Non-tilting connection
| Features | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Material | Metal |
| Minimum VESA mount | 40 x 40 mm |
| Maximum VESA mount | 40 x 40 mm |
| Cable management | Yes |
| Brand compatibility | Ingenico |
| Lock type | Security screw |
| Height adjustment | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 92.3 mm |
| Depth | 14.5 mm |
| Height | 98.6 mm |
| Weight | 270 g |
| Package width | 135 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 115 mm |
| Package weight | 280 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 135 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 115 mm |
| Package weight | 280 g |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 191.7 kg |
| Pallet net height | 175 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.4 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |