We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions TabPOS Tablet & mPOS Floor stand, 1000mm with DuraTilt™
SKU
DTFF201-02
- Enables any TabPOS X-Frame to be attached to this floor stand
- 5-year warranty
Category: POS System Accessories
Floor Stand 1000mm with DuraTilt
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Angle of rotation | 210° |
| Cable management | Yes |
| Height adjustment | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 450 mm |
| Depth | 450 mm |
| Height | 1034.1 mm |
| Weight | 6.31 kg |
| Package width | 228 mm |
| Package depth | 474 mm |
| Package height | 474 mm |
| Package weight | 1.41 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 228 mm |
| Package depth | 474 mm |
| Package height | 474 mm |
| Package weight | 1.41 kg |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.0 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |