We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions TabPOS Tablet & mPOS Duo for CT40/CT47 adapter
SKU
DUO514-02
- Integrates Honeywell CT40 and CT47 mobile devices with payment terminals for an efficient mPOS solution
- Compact and ergonomic design for ease of use during extended periods
- 2-year warranty
Category: POS System Accessories
Maximise your hardware return on investment by pairing your existing payment device with Honeywell CT40 and CT47
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS mount |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Cable management | Yes |
| Compatibility | CT40, CT47 |
| Brand compatibility | Honeywell |
| Height adjustment | No |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 66.3 mm |
| Depth | 134 mm |
| Height | 12.8 mm |
| Weight | 30 g |
| Package width | 63 mm |
| Package depth | 193 mm |
| Package height | 126 mm |
| Package weight | 30 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 63 mm |
| Package depth | 193 mm |
| Package height | 126 mm |
| Package weight | 30 g |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 53.6 kg |
| Pallet net height | 175 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.2 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 3926909700 |