We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions TabPOS Tablet & mPOS Dock & Charge Samsung Enclosure - No Accessories
SKU
SPDC211E-02
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Dock & Charge Samsung Enclosure - No Accessories
- Robust enclosure designed for Samsung Galaxy Tab A and Tab S series (10.1"–10.5")
- Compatible with floor, wall or counter mounting
- 2-year warranty
Category: Tablet Security Enclosures
SpacePole TabPOS, Dock and Charge for Samsung tablet 10.1" - 10.5"
| Features | |
|---|---|
| Lock type | Push lock |
| Compatibility | Galaxy Tab A; Galaxy Tab SSM-T510 (Wi-Fi); SM-T515 (LTE); SM-T590 (Wi-Fi); SM-T595 (LTE); SM-T830 (Wi-Fi) ; SM-T835 (LTE); SM-T720 (Wi-Fi) ; SM-T725 (LTE); SM-T500 (Wi-Fi) ; SM-T505 (LTE); SM-X200 (Wi-Fi); SM-X205(LTE) |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Minimum screen size | 24.6 cm (9.7") |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Cable management | Yes |
| Brand compatibility | Samsung |
| Height adjustment | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 310 mm |
| Depth | 24 mm |
| Height | 218 mm |
| Weight | 440 g |
| Package width | 46 mm |
| Package height | 221 mm |
| Package depth | 315 mm |
| Package weight | 460 g |
| Packaging data | |
| Package width | 46 mm |
| Package height | 221 mm |
| Package depth | 315 mm |
| Package weight | 460 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Package width | 46 mm |
| Package height | 221 mm |
| Package depth | 315 mm |
| Lock type | Push lock |
| Compatibility | Galaxy Tab A; Galaxy Tab SSM-T510 (Wi-Fi); SM-T515 (LTE); SM-T590 (Wi-Fi); SM-T595 (LTE); SM-T830 (Wi-Fi) ; SM-T835 (LTE); SM-T720 (Wi-Fi) ; SM-T725 (LTE); SM-T500 (Wi-Fi) ; SM-T505 (LTE); SM-X200 (Wi-Fi); SM-X205(LTE) |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Minimum screen size | 24.6 cm (9.7") |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Cable management | Yes |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 185.1 kg |
| Pallet net height | 170 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.0 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |