We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions TabPOS Tablet & mPOS Cash drawer wrap for C-Frame
SKU
SPCF104-32
- Designed for the Micronics Star CB-2002 cash drawer
- Non-adjustable height for consistent positioning
- 5-year warranty
Category: POS System Accessories
Cash drawer wrap for C-Frame for Micronics Star CB-2002
| Features | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Material | Metal |
| Cable management | Yes |
| Compatibility | iPad Mini ; A2567 (Wi-Fi),A2568 (Wi-Fi + 5G),A2569 (Wi-Fi + 5G),A2133 (Wi-Fi),A2124 (Wi-Fi + 4G),A2126 (Wi-Fi + 4G),A1538 (Wi-Fi),A1550 (Wi-Fi + 4G) |
| Height adjustment | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 419 mm |
| Depth | 415 mm |
| Height | 130 mm |
| Weight | 5.6 kg |
| Package width | 228 mm |
| Package depth | 474 mm |
| Package height | 474 mm |
| Package weight | 5.88 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 228 mm |
| Package depth | 474 mm |
| Package height | 474 mm |
| Package weight | 5.88 kg |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 107.3 kg |
| Pallet net height | 174.6 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.1 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |