We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions TabPOS Tablet & mPOS C-Frame for 7,9" w. hinge mount
SKU
SPCF100-32
- Designed for 7,9" w. hinge mount
- Elegant and functional design
- Versatile and configurable
- Quick and tool-free setup
- 5-year warranty
Category: Tablet Security Enclosures
SpacePole TabPOS C-Frame for 7,9" w. hinge mount is an elegant, flexible tablet mount.
Ideal for retail or hospitality environments, it’s easy to set up without tools, providing secure mounting, flexibility, and featuring a 5-year warranty.
Ideal for retail or hospitality environments, it’s easy to set up without tools, providing secure mounting, flexibility, and featuring a 5-year warranty.
| Features | |
|---|---|
| Lock type | Security screw |
| Compatibility | iPad MiniA2567 (Wi-Fi); A2568 (Wi-Fi + 5G); A2569 (Wi-Fi + 5G); A2133 (Wi-Fi); A2124 (Wi-Fi + 4G); A2126 (Wi-Fi + 4G); A1538 (Wi-Fi); A1550 (Wi-Fi + 4G) |
| Product colour | White |
| Material | Metal |
| Maximum screen size | 20.1 cm (7.9") |
| Cable management | Yes |
| Brand compatibility | Apple |
| Height adjustment | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 241.7 mm |
| Depth | 146 mm |
| Height | 149.7 mm |
| Weight | 1.14 kg |
| Package width | 318 mm |
| Package height | 214 mm |
| Package depth | 264 mm |
| Package weight | 1.2 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 318 mm |
| Package height | 214 mm |
| Package depth | 264 mm |
| Package weight | 1.2 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Package width | 318 mm |
| Package height | 214 mm |
| Package depth | 264 mm |
| Lock type | Security screw |
| Compatibility | iPad MiniA2567 (Wi-Fi); A2568 (Wi-Fi + 5G); A2569 (Wi-Fi + 5G); A2133 (Wi-Fi); A2124 (Wi-Fi + 4G); A2126 (Wi-Fi + 4G); A1538 (Wi-Fi); A1550 (Wi-Fi + 4G) |
| Product colour | White |
| Material | Metal |
| Maximum screen size | 20.1 cm (7.9") |
| Cable management | Yes |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 114.8 kg |
| Pallet net height | 174 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.1 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |