We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions SpacePole POS Top mount solution for HP Engage One 0,8 m cable
SKU
SP-EONE112-02
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Top mount solution for HP Engage One 0,8 m cable
- Designed specifically for HP Engage One systems, these products support various screen sizes and include VESA mounting standards
- Optimize counter space by elevating screens and peripherals
- Full charging capability with cable length 800 mm
- 5-year warranty for metal parts and 2-year warranty for plastic parts
Category: POS System Accessories
Designed in collaboration with HP
A range of different HP Engage One mounting solutions and peripherals options, in line with the standard SpacePole Essentials™ range
HP Engage One display heads for retro-fitting to existing SpacePole® solutions (no need to replace existing poles
Full charging capability with cable length 800 mm
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS mount |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Maximum weight capacity | 2.5 kg |
| Compatibility | Engage One |
| Brand compatibility | HP |
| Height adjustment | No |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 109.9 mm |
| Depth | 109.9 mm |
| Height | 385.2 mm |
| Weight | 1.16 kg |
| Package width | 130 mm |
| Package depth | 600 mm |
| Package height | 130 mm |
| Package weight | 1.22 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 130 mm |
| Package depth | 600 mm |
| Package height | 130 mm |
| Package weight | 1.22 kg |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 200.4 kg |
| Pallet net height | 171 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.0 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |