We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions SpacePole POS NCR 7167 Printer Plate, straight angle
SKU
SPV3102-02
- Designed to support NCR 7167.
- 5-year warranty
Category: POS System Accessories
Top plate, straight angle
For NCR 7167 with cable tray
For NCR 7167 with cable tray
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS plate |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Cable management | Yes |
| Compatibility | 7167 |
| Brand compatibility | NCR |
| Height adjustment | No |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 188 mm |
| Depth | 256.5 mm |
| Height | 55.5 mm |
| Weight | 1.03 kg |
| Package width | 94 mm |
| Package depth | 380 mm |
| Package height | 189 mm |
| Package weight | 1.08 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 94 mm |
| Package depth | 380 mm |
| Package height | 189 mm |
| Package weight | 1.08 kg |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 647.9 kg |
| Pallet net height | 181.4 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.4 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |