We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions SpacePole POS Epson TM-U220 Printer Plate, straight angle
SKU
SPV3107-02
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Epson TM-U220 Printer Plate, straight angle
- Designed to support Epson TM-U220 Printer.
- 5-year warranty
Category: POS System Accessories
Printer Plate SP1, straight angle
For Ithaca 1500, Epson TM-220/230 (174x251,5mm)
For Ithaca 1500, Epson TM-220/230 (174x251,5mm)
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS plate |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Cable management | Yes |
| Compatibility | TM-U220 |
| Brand compatibility | Epson |
| Height adjustment | No |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 177 mm |
| Depth | 251.5 mm |
| Height | 57.8 mm |
| Weight | 750 g |
| Package width | 67 mm |
| Package depth | 270 mm |
| Package height | 185 mm |
| Package weight | 790 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 67 mm |
| Package depth | 270 mm |
| Package height | 185 mm |
| Package weight | 790 g |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 478.6 kg |
| Pallet net height | 181.4 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.1 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |