We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions SpacePole Payment SPMCL-H-02 POS system accessory Handle Black Metal
SKU
SPMCL-H-02
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
SpacePole MultiClip™ Handle SpacePole DuraTilt® with MultiClip™ Handle SP2, 100mm for Ingenico Lane series, Desk/1500, Desk/1600 and AXIUM RX5000
- Handle for SpacePole MultiClip
- Compatible with Ingenico Lane series, Desk/1500, Desk/1600, and AXIUM RX5000 devices
- 5-year warranty
Category: POS System Accessories
Handle for SpacePole MultiClip
| Features | |
|---|---|
| Product type | Handle |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Compatibility | AXIUM RX5000, Desk/1500, Desk/1600, Lane/3000, Lane/3000 (With Camera Module), Lane/5000, Lane/7000, Lane/8000, Lane/3600, Desk/1700, RX9000 |
| Brand compatibility | Ingenico |
| Lock type | Push lock |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 85 mm |
| Depth | 94.1 mm |
| Height | 56.2 mm |
| Weight | 90 g |
| Package width | 135 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 115 mm |
| Package weight | 90 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 135 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 115 mm |
| Package weight | 90 g |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 80.6 kg |
| Pallet net height | 175 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.1 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |