We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions SpacePole Payment ING3501-S-MN-02 POS system accessory POS mount Black Composite
SKU
ING3501-S-MN-02
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
SpacePole Stack with MultiGrip plate for Ingenico IPP320/350 (no handle)
- Designed for the Ingenico IPP320/350
- 0°-70° tilt for improved ergonomics and security
- 310° rotation for easy interaction between cashier and customer
- Secure the payment device and protect end-user personal information
- Easy installation of the ClickSafe lock
- 5-year warranty on metal parts and 2-year warranty on plastic parts
Category: POS System Accessories
The SpacePole Stack is a high-quality composite payment mount designed to securely hold the Ingenico IPP320/350
Its wide base provides stability, and efficient cable management keeps your countertop organized.
Its wide base provides stability, and efficient cable management keeps your countertop organized.
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS mount |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Angle of rotation | 310° |
| Tilt angle range | 0 - 70° |
| Cable management | Yes |
| Compatibility | IPP320/350 |
| Brand compatibility | Ingenico |
| Lock type | ClickSafe |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 101 mm |
| Depth | 133.7 mm |
| Height | 184.5 mm |
| Weight | 460 g |
| Package width | 94 mm |
| Package depth | 253 mm |
| Package height | 189 mm |
| Package weight | 480 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 94 mm |
| Package depth | 253 mm |
| Package height | 189 mm |
| Package weight | 480 g |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 154.8 kg |
| Pallet net height | 175 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.2 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 39261000 |