We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions SpacePole Kiosk SCO Kiosk Top Module
SKU
SPSK100-02
- Mount any VESA 75 or 100 compatible screen OR tablet from 15” to 24”
- Screen tilt option (60°) to cater for different heights of users for optimum viewing
- Key holes for easy screen mounting
- Internal cable management for a neat installation
- A range of mounting options for peripherals on the sides and at the top
Category: POS System Accessories
The SCO kiosk top module is the heart of your kiosk solution, whether floor or counter mounted. The configurable nature of the top module also allows for the attachment of a peripheral arm for example, the addition of a payment device.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Center module |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Cable management | Yes |
| Compatibility | H400, IM30, Magellan 1500i, Mc Print2-3, TM T88, TM-M30 & TM-M30II, TSP143 |
| Brand compatibility | Magellan |
| Minimum screen size | 38.1 cm (15") |
| Maximum screen size | 61 cm (24") |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 350 mm |
| Depth | 202 mm |
| Height | 264 mm |
| Weight | 8.05 kg |
| Package width | 365 mm |
| Package depth | 290 mm |
| Package height | 225 mm |
| Package weight | 8.45 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 365 mm |
| Package depth | 290 mm |
| Package height | 225 mm |
| Package weight | 8.45 kg |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 177.2 kg |
| Pallet net height | 158.1 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.1 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |