We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions SpacePole Kiosk SCO Kiosk set for Magellan 1500i scanner
SKU
SPSK500-02
- Kiosk set designed for integration with the Datalogic Magellan 1500i scanner
- Provides secure and ergonomic scanner mounting within the kiosk structure
- 5-year warranty
Category: POS System Accessories
Kiosk set scanners:
Used in conjunction with the appropriate centre module, this cover and bracket allows for the installation of the Magellan 1500i scanner
SPSK500 for Magellan 1500i scanner
Used in conjunction with the appropriate centre module, this cover and bracket allows for the installation of the Magellan 1500i scanner
SPSK500 for Magellan 1500i scanner
| Features | |
|---|---|
| Product type | Kiosk set |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Cable management | Yes |
| Compatibility | Magellan 1500i |
| Brand compatibility | Datalogic |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 159 mm |
| Depth | 29.6 mm |
| Height | 241.5 mm |
| Weight | 660 g |
| Package width | 183 mm |
| Package depth | 264 mm |
| Package height | 214 mm |
| Package weight | 690 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 183 mm |
| Package depth | 264 mm |
| Package height | 214 mm |
| Package weight | 690 g |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 118.6 kg |
| Pallet net height | 179.7 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.0 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |