We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions SpacePole Kiosk SCO Kiosk set for Epson TM-T88
SKU
SPSK501-02
- Kiosk set designed for integration with the Epson TM-T88 printers
- Enables high-performance receipt printing for self-checkout applications
- 5-year warranty
Category: POS System Accessories
Kiosk set for printers:
Used in conjunction with the appropriate centre module, this cover and bracket allows for the installation of the Epson TM-T88 printer
SPSK501 for Epson TM-T88 printer
Used in conjunction with the appropriate centre module, this cover and bracket allows for the installation of the Epson TM-T88 printer
SPSK501 for Epson TM-T88 printer
| Features | |
|---|---|
| Product type | Kiosk set |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Cable management | Yes |
| Compatibility | TM T88 |
| Brand compatibility | Epson |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 159 mm |
| Depth | 162.3 mm |
| Height | 251.4 mm |
| Weight | 1.16 kg |
| Package width | 183 mm |
| Package depth | 264 mm |
| Package height | 214 mm |
| Package weight | 1.22 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 183 mm |
| Package depth | 264 mm |
| Package height | 214 mm |
| Package weight | 1.22 kg |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 189.4 kg |
| Pallet net height | 179.7 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 2.0 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |