We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions SpacePole Kiosk SCO Kiosk Peripheral arm portrait (With DuraTilt)
SKU
SPSK508-02
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
SCO Kiosk Peripheral arm portrait (With DuraTilt)
- Allows for peripherals to be added externally
- It can be mounted on either the right or left side of the SCO Kiosk Top Module (SPSK100) AND the SCO Kiosk Center Module (SPSK200)
- Compatible with any DuraTilt payment plate to install any payment device
- SPSK508 Fits max 24” display in portrait mode
Category: POS System Accessories
Peripheral arms (With DuraTilt / Portrait mode)
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS mount |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 125.7 mm |
| Depth | 174.2 mm |
| Height | 197.2 mm |
| Weight | 890 g |
| Package width | 128 mm |
| Package depth | 375 mm |
| Package height | 141 mm |
| Package weight | 930 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 128 mm |
| Package depth | 375 mm |
| Package height | 141 mm |
| Package weight | 930 g |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 204.4 kg |
| Pallet net height | 175 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.0 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |