We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Chief Vertical Connector Kit
SKU
TILVABAA
- Kit includes two brackets
Category: Monitor Mount Accessories
The TILVABAA vertically connects any combination of Chief’s TIL1X2AA, TIL1X3AA and TIL1X4AA LED video wall mounting system.
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| Product type | Vertical connector kit |
| Compatibility | TIL1X2AA TIL1X3AA TIL1X4A |
| Product colour | Black |
| Certification | UL |
| Features | |
| Mounting type | Wall |
| Product type | Vertical connector kit |
| Compatibility | TIL1X2AA TIL1X3AA TIL1X4A |
| Product colour | Black |
| Certification | UL |
| Technical details | |
| Mounting type | Wall |
| Compatibility | TIL1X2AA TIL1X3AA TIL1X4A |
| Product colour | Black |
| Certification | UL |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 38.1 mm |
| Depth | 241.3 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |