We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Chief Vertical Connector Kit
SKU
TILVAB1
- Kit includes two brackets and assembly hardware
Category: TV Mount Accessories
| SKU | TILVAB1 |
|---|---|
| EAN | 0841872174464 |
| Manufacturer | Chief |
| Availability | Out of Stock |
| Product Videos |
View Video |
| PDF URLs |
View PDF View PDF |
Vertical Connector Kit
The TILVAB1 vertically connects many combinations of Chief’s LED video wall mounting system.
The TILVAB1 vertically connects many combinations of Chief’s LED video wall mounting system.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Chief’s LED video wall mounting system |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 88.9 mm |
| Depth | 30.2 mm |
| Height | 27.8 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |