We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Chief TR-3 rack accessory Drawer unit
SKU
TR-3
Category: Rack Accessories
| SKU | TR-3 |
|---|---|
| EAN | 0670429010180 |
| Manufacturer | Chief |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
3U trap shelf holds non-rack mount equipment down to prevent movement during transportation and use.
| Features | |
|---|---|
| Type | Drawer unit |
| Rack capacity | 3U |
| Maximum weight capacity | 36.28 kg |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 3.81 kg |
| Maximum weight capacity | 36.28 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 3.81 kg |
| Technical details | |
| Type | Drawer unit |
| Rack capacity | 3U |
| Colour | |
| Product colour | Black |