We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Chief TILVABIF monitor mount accessory
SKU
TILVABIF
- Kit includes two brackets
Category: Monitor Mount Accessories
The TILVABIF vertically connects any combination of Chief's TIL1X1IF, TIL1X2IF and TIL1X3IF LED video wall mounting system.
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| Product type | Vertical connector kit |
| Compatibility | TIL1X1IF TIL1X2IF TIL1X3IF |
| Product colour | Black |
| Certification | UL |
| Features | |
| Mounting type | Wall |
| Product type | Vertical connector kit |
| Compatibility | TIL1X1IF TIL1X2IF TIL1X3IF |
| Product colour | Black |
| Certification | UL |
| Technical details | |
| Mounting type | Wall |
| Compatibility | TIL1X1IF TIL1X2IF TIL1X3IF |
| Product colour | Black |
| Certification | UL |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 37 mm |
| Height | 125 mm |
| Depth | 31 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |