We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Chief NS2SK rack accessory Lifting angle
SKU
NS2SK
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
On-Wall Swing-Out Accessory f/ S2 Series Rack, max 90.7 kg
Category: Rack Accessories
| SKU | NS2SK |
|---|---|
| EAN | 0670429389460 |
| Manufacturer | Chief |
| Availability | Out of Stock |
On-Wall Swing-Out Accessory for S2 Series Rack.
| Features | |
|---|---|
| Type | Lifting angle |
| Maximum weight capacity | 90.7 kg |
| Compatibility | S2 |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 5.44 kg |
| Maximum weight capacity | 90.7 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 5.44 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Lifting angle |
| Compatibility | S2 |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |