We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Chief MIWRFUB Black
SKU
MIWRFU
Category: TV Mounts & Stands
| Maximum weight capacity | 56.7 kg |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Mounting type | Wall |
| SKU | MIWRFU |
| Manufacturer | Chief |
| Availability | Out of Stock |
The MIWRF brings in-wall swing arm technology to the next level, creating a flush installation for any flat panel display.
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| Maximum weight capacity | 56.7 kg |
| Ergonomics | |
| Tilt angle range | 0 - 15° |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Mounting type | Wall |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Other features | |
| Mounting type | Wall |
| Dimensions (WxDxH) | 517 x 142 x 437 mm |