We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Chief KRA233PB mounting kit Black
SKU
KRA233PB
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Secure Thin Client PC Mounting Accessory, Pole Mount
- Securely encloses Thin Client PC for optimal use in public spaces
- Mounts directly to KTA, CMS and CPA poles with 1.9” typical outer diameter
- Max Thin Client PC dimensions: 8” height x 8” width x 1.7” depth (203mm x 203mm x 43mm)
- 100x100mm and 75x75mm VESA patterns for direct mounting of compatible devices
- Hardware provided for under-desk mounting
Category: Mounting Kits
| SKU | KRA233PB |
|---|---|
| EAN | 0841872173412 |
| Manufacturer | Chief |
| Availability | Out of Stock |
Secure mounting accessory for Thin and Zero Client PCs and other small components. Fully encloses the Thin Client PC for enhanced device security in public spaces. Mounts directly to typical 1.9” OD poles, including all KTA pole accessories and CPA and CMS poles.
| Technical details | |
|---|---|
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Product colour | Black |
| Other features | |
|---|---|
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Weight & dimensions | |
| Width | 203 mm |
| Depth | 43 mm |
| Height | 203 mm |