We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Chief HC-1 cable lock Black
SKU
HC1
Category: Cable Locks
| SKU | HC1 |
|---|---|
| EAN | 0841872002934 |
| Manufacturer | Chief |
| Availability | Out of Stock |
Heavy-Duty Cable System
A heavy-duty cable system that provides added security to projector installations.
Features
- Security cable system with adhesive pads and SA1™ Security Anchor
- Includes security anchor, vinyl-coated cable, 40 mm padlock, two security pads with rotating cable fasteners, and a tube of instant adhesive
A heavy-duty cable system that provides added security to projector installations.
Features
- Security cable system with adhesive pads and SA1™ Security Anchor
- Includes security anchor, vinyl-coated cable, 40 mm padlock, two security pads with rotating cable fasteners, and a tube of instant adhesive
| Technical details | |
|---|---|
| Cable diameter | 4 cm |
| Number of keys provided | 2 |
| Features | |
| Cable diameter | 4 cm |
| Number of keys provided | 2 |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Cable diameter | 4 cm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 83014090 |