We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Chief FMSFC signage display mount 165.1 cm (65") Black
SKU
FMSFC
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Bolt-Down freestanding column, 168.6 x 20.3 cm, black
Category: Signage Display Mounts
| Maximum screen size | 65 " |
|---|---|
| Mounting type | Floor |
| Maximum weight capacity | 56.7 kg |
| SKU | FMSFC |
| EAN | 0841872175812 |
| Manufacturer | Chief |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
| Mounting | |
|---|---|
| Minimum screen size | 106.7 cm (42") |
| Maximum weight capacity | 56.7 kg |
| Mounting type | Floor |
| Maximum VESA mount | 800 x 400 mm |
| Maximum screen size | 165.1 cm (65") |
| Ergonomics | |
| Height adjustment | No |
| Cable management | Yes |
| Design | |
|---|---|
| Type | Modular |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 203 mm |
| Depth | 203 mm |
| Height | 1686 mm |
| Technical details | |
| Mounting type | Floor |