We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Chief FCA812 monitor mount accessory
SKU
FCA812
Category: Monitor Mount Accessories
Features
- Install any AV component below the flat panel TV in the desired location
- Horizontal and vertical adjustments
- Compatible with any Fusion Series mounts
- Does not add depth to installation
- TAA Compliant
- Install any AV component below the flat panel TV in the desired location
- Horizontal and vertical adjustments
- Compatible with any Fusion Series mounts
- Does not add depth to installation
- TAA Compliant
| Mounting | |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 9.1 kg |
| Compatibility | TAA |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Maximum weight capacity | 9.1 kg |
| Compatibility | TAA |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Width (imperial) | 45.7 cm (18") |
| Height (imperial) | 96.5 cm (38") |
| Depth (imperial) | 30 cm (11.8") |
| Compatibility | TAA |
| Product colour | Black |
| Package weight | 7257.48 kg |
| Maximum weight capacity | 9.1 kg |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width (imperial) | 45.7 cm (18") |
| Height (imperial) | 96.5 cm (38") |
| Depth (imperial) | 30 cm (11.8") |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 7257.48 kg |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |