We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Chief FCA611S monitor mount accessory
SKU
FCA611S
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
FUSION Small Height-Adjustable Accessory Shelf
- Clean aesthetics to be used for digtal signage or to hold components
- Quick installation and height adjustment
Category: Monitor Mount Accessories
A small height adjustable shelf designed specifically for the FUSION™ LPAU and LFAU carts and stands.
| Mounting | |
|---|---|
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 11.3 kg |
| Product colour | Black, Silver |
| Features | |
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 11.3 kg |
| Product colour | Black, Silver |
| Technical details | |
| Height adjustment | Yes |
| Product colour | Black, Silver |
| Package weight | 5.44 kg |
| Maximum weight capacity | 11.3 kg |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 618.7 mm |
| Height | 56.9 mm |
| Depth | 386.4 mm |
| Package weight | 5.44 kg |
| Colour | |
| Product colour | Black, Silver |
| Packaging data | |
| Package weight | 5.44 kg |
| Packaging content | |
| Screws included | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |