We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis 001328 cable lock White 1.8 m
SKU
001328
- For Nano security slot (2.5x6mm)
- Includes 3 keys
- Steel cable
- Longueur 1.8m
Category: Cable Locks
| SKU | 001328 |
|---|---|
| EAN | 3700992523798 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | Out of Stock |
Remember to secure your equipment and your most sensitive data with MOBILIS security
locks and anti-theft cables. The only effective solution against theft is prevention !
locks and anti-theft cables. The only effective solution against theft is prevention !
| Technical details | |
|---|---|
| Keys quantity | 3 keys |
| Lock type | Key |
| Cable length | 1.8 m |
| Cable diameter | 4 mm |
| Best uses | Laptop |
| Features | |
| Keys quantity | 3 keys |
| Easy to use | Yes |
| Easy storage | Yes |
| Lock type | Key |
| Cable length | 1.8 m |
| Cable diameter | 4 mm |
| Material | Steel |
| Product colour | White |
| Best uses | Laptop |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 1.8 m |
| Weight | 138 g |
| Cable diameter | 4 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Steel |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 83014090 |