We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
GBC Lamination Pouch A4 Matt 100 Micron
SKU
3740491
- Lamination protect your documents from dirt, liquid and moisture, standard rigidity
- Non-reflective matt surface finish
- Rounded edges pouches for effective sealing and a clean, attractive finish
- Writable surface
- Pack of 100 pouches
- 216x303mm (A4)
Category: Laminator Pouches
| SKU | 3740491 |
|---|---|
| EAN | 0338160365500 |
| Manufacturer | GBC |
| Availability | Out of Stock |
Protects frequently handled documents with a tough matt laminate that adheres to both sides of pages, minimises glare and enables ‘writeability’. 100 micron matt. A4 format. Pack size: 100
| Features | |
|---|---|
| Surface finish | Matt |
| Format | A4 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 216 mm |
| Height | 303 mm |
| Depth | 0.2 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Technical details | |
| Surface finish | Matt |
| Format | A4 |
| Cover thickness | 100 µm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |