We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Microsoft 8LV-00002 internal solid state drive 256 GB
SKU
8LV-00002
Category: Internal Solid State Drives
| SSD capacity | 256 GB |
|---|---|
| Component for | Notebook |
| SKU | 8LV-00002 |
| EAN | 0889842824162 |
| Manufacturer | Microsoft |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 256 GB |
| Features | |
| Component for | Laptop |
| SSD capacity | 256 GB |
| Compatible products | Surface Laptop 4 |
| Performance | |
|---|---|
| Component for | Laptop |
| SSD capacity | 256 GB |
| Compatible products | Surface Laptop 4 |
| Design | |
| Component for | Laptop |
| Other features | |
| Compatible products | Surface Laptop 4 |
You may also be interested in
| Product |
Microsoft 8LV-00002 internal solid sta...
Login for pricing
|
Bestseller
Origin Storage Inception SSD 256GB 2.5...
Login for pricing
|
Popular
2-Power 240GB M.2 6GBp/s SSD
Login for pricing
|
Recommended
Integral 240GB SSD 2.5INCH SATA 3 R-45...
Login for pricing
|
Hot Product
Origin Storage Inception SSD 240GB 2.5...
Login for pricing
|
New
HP External USB DVDRW Drive
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
8LV-00002
|
NB-250SSD-TLC
|
SSD6012A
|
INSSD240GS625V2
|
OTLC2403DSATA/2.5
|
F2B56AA
|
| Manufacturer |
Microsoft
|
Origin Storage
|
2-Power
|
Integral
|
Origin Storage
|
HP
|
| Interface |
N/A
|
Serial ATA
|
N/A
|
N/A
|
Serial ATA
|
USB 2.0
|
| Component for |
Notebook
|
PC/notebook
|
Notebook
|
PC/notebook
|
PC/notebook
|
N/A
|
| Memory type |
N/A
|
3D TLC
|
N/A
|
TLC
|
3D TLC
|
N/A
|
| SSD capacity |
250GB to 300GB
|
250GB to 300GB
|
200GB to 250GB
|
200GB to 250GB
|
200GB to 250GB
|
N/A
|
| SSD form factor |
N/A
|
2.5"
|
M.2
|
2.5"
|
2.5"
|
N/A
|




