We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products Ladder Wall Support Hardware
SKU
CLH-WRS
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Ladder Wall Support Bracket, 12 Inches Wide, Black
- Robust steel construction with black zinc finish
- Compatible with most popular ladder brands and accessories
- Works on both new and existing installations
Category: Rack Accessories
| SKU | CLH-WRS |
|---|---|
| EAN | 0656747037054 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Steel construction, black finish
| Features | |
|---|---|
| Size (imperial) | 30.5 cm (12") |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 1.72 kg |
| Width | 355.6 mm |
| Size (imperial) | 30.5 cm (12") |
| Height | 50.8 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 1.72 kg |
| Technical details | |
| Size (imperial) | 30.5 cm (12") |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | GREENGUARD |
| Colour | |
| Product colour | Black |