We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products 21 RU Cable Chase, 26 Inches Deep for SLIM5 Racks
SKU
5CC21-26
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
21 RU Cable Chase, 26 Inches Deep for SLIM5 Racks
- Provides room for wiring and power distribution between bays
- Enables use of doors and split rear rail with ganged racks
- Includes front, rear and top channels as well as mounting hardware
Category: Rack Accessories
| SKU | 5CC21-26 |
|---|---|
| EAN | 0656747051265 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Makes room for cables; includes front, rear, top, and hardware
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable chase |
| Rack capacity | 21U |
| Compatibility | SLIM5 |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Country of origin | Mexico |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 6.2 kg |
| Width | 83 mm |
| Height | 1029 mm |
| Depth | 660 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 6.2 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Cable chase |
| Rack capacity | 21U |
| Compatibility | SLIM5 |
| Products per pallet | 1 pc(s) |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Other features | |
| Products per pallet | 1 pc(s) |