We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products Accepts most ladder; fits WR, WRK, MRK, VRK, VMRK, and DRK racks
SKU
MW-LA
- Accepts 6”, 9”, and 12” cable ladders
- Fits WR, WRK, MRK, VRK, VMRK, and DRK racks
- Includes removable two space service plate
- Service plate allows top removal without disrupting cable bundles
- Steel construction with black finish
Category: Rack Accessories
| SKU | MW-LA |
|---|---|
| EAN | 0656747064357 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
Accepts most ladder; fits WR, WRK, MRK, VRK, VMRK, and DRK racks
Adapter used to connect cable ladder to the top of racks or cabinets. See pg. 142 for cable ladder offering.
Adapter used to connect cable ladder to the top of racks or cabinets. See pg. 142 for cable ladder offering.
| Features | |
|---|---|
| Type | Ladder adapter |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Width | 551.2 mm |
| Height | 636.5 mm |
| Depth | 21.9 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Ladder adapter |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |