We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Case Logic Reflect REFPC116 Concentrated Purple 33 cm (13") Sleeve case
SKU
3205433
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Reflect MacBook Air Sleeve 13", Concentrated Purple
Category: Laptop Cases
| Brand compatibility | Apple |
|---|---|
| Maximum screen size | 13 " |
| Material | Polyester |
| Case type | Sleeve case |
| SKU | 3205433 |
| EAN | 0085854259774 |
| Manufacturer | Case Logic |
| Availability | Out of Stock |
| Product Family | Reflect |
Quality laptop sleeves constructed with memory foam to provide top-of-class protection in a slim design.
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Features | |
| Product main colour | Purple |
| Case type | Sleeve case |
| Quantity | 1 |
| Protection features | Scratch resistant |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | MacBook Air |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Brand compatibility | Apple |
| Gender | Unisex |
| Consumer life stage | Adult |
| Closure type | Zipper |
| Design | |
|---|---|
| Case type | Sleeve case |
| Protection features | Scratch resistant |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | MacBook Air |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Brand compatibility | Apple |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |
| Protection features | Scratch resistant |
| Material | Polyester |
| Compatibility | MacBook Air |
| Case type | Sleeve case |
| Gender | Unisex |
| Consumer life stage | Adult |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |