We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI HSTNN-IB8P compatible 48Wh 3-cell battery for PROBOOK X360 11 OEM
SKU
HSTNN-IB8P-BTI
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
HSTNN-IB8P compatible 48Wh 3-cell battery for PROBOOK X360 11 OEM
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | HSTNN-IB8P-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902146441 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 4212 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 48 Wh |
| Number of battery cells | 9 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 4212 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 48 Wh |
| Number of battery cells | 9 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |