We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother TC-4000 printer/scanner spare part/accessory
SKU
TC4000
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
To be used with the TT-4000 Tower Tray unit.
| Device compatibility | Laser/LED printer |
|---|---|
| SKU | TC4000 |
| EAN | 4977766774581 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Out of Stock |
Increase the paper input of your printer with the tower tray connector to be used with the Tower Tray unit (TT-4000).
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Laser/LED printer |
| Compatibility | TT-4000 |
| Product colour | White |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 580 mm |
| Depth | 240 mm |
| Height | 620 mm |
| Weight | 5.92 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 8.2 kg |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Laser/LED printer |
| Compatibility | TT-4000 |
| Product colour | White |
| Products per pallet | 14 pc(s) |
| Pallet gross height | 17.6 cm |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 2 pc(s) |
| Pallet gross weight | 124.4 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 14 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 14 pc(s) |
| Pallet gross height | 17.6 cm |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 2 pc(s) |
| Pallet gross weight | 124.4 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |