We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother PABT001B Battery
SKU
PABT001B
| Type | Battery |
|---|---|
| SKU | PABT001B |
| EAN | 4977766741248 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Out of Stock |
Optional battery for RJ-3050 (without rubber)
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | RJ-3050 |
| Type | Battery |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 90 mm |
| Depth | 50 mm |
| Height | 117 mm |
| Weight | 186 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 212 g |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | RJ-3050 |
| Type | Battery |
| Product colour | Black |
| Products per pallet | 1620 pc(s) |
| Pallet gross height | 15.3 cm |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 18 pc(s) |
| Pallet gross weight | 361 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 162 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 1620 pc(s) |
| Pallet gross height | 15.3 cm |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 18 pc(s) |
| Pallet gross weight | 361 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |