We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother PA-RC600 printer kit
SKU
PARC600
Category: Printer Kits
| SKU | PARC600 |
|---|---|
| EAN | 4977766694599 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Out of Stock |
Roll Printer Case for PJ printer range
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Compatibility | PJ-622, PJ-623, PJ-662, PJ-663 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 84 mm |
| Depth | 286 mm |
| Height | 172 mm |
| Weight | 224 g |
| Package weight | 287 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 287 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Products per pallet | 240 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 48 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.7 cm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 213.8 kg |
| Products per pallet | 240 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 48 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 213.8 kg |
| Products per pallet | 240 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 48 pc(s) |