We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother PA-PG-600 printer/scanner spare part/accessory Tray
SKU
PAPG600
| Type | Tray |
|---|---|
| Device compatibility | Label printer |
| SKU | PAPG600 |
| EAN | 4977766714280 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Out of Stock |
Paper guide for the PJ-600 and PJ-700 series mobile printers (2 button models)
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Label printer |
| Compatibility | PJ-600/PJ-700 |
| Type | Tray |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 45 mm |
| Depth | 268 mm |
| Height | 55 mm |
| Weight | 309 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 380 g |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Label printer |
| Compatibility | PJ-600/PJ-700 |
| Type | Tray |
| Product colour | Black |
| Products per pallet | 700 pc(s) |
| Pallet gross height | 8.8 cm |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 14 pc(s) |
| Pallet gross weight | 127.8 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 140 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 700 pc(s) |
| Pallet gross height | 8.8 cm |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 14 pc(s) |
| Pallet gross weight | 127.8 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |