We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother PA-PG-003 printer/scanner spare part/accessory Positioning guide 1 pc(s)
SKU
PAPG003
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Paper guide for the PJ-800 series of portable printers - 2 button models
| Product colour | Black |
|---|---|
| Product type | Adjustable paper guide |
| SKU | PAPG003 |
| EAN | 0012502668954 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Out of Stock |
Paper guide for the PJ-800 series of mobile printers (2 button models). Compatible with PJ-822 and PJ-823.
| Features | |
|---|---|
| Device compatibility | Handheld printer |
| Compatibility | PocketJet PJ722, PJ723, PJ822, PJ823 |
| Type | Positioning guide |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 45 mm |
| Depth | 270 mm |
| Height | 55 mm |
| Weight | 80 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 92 g |
| Technical details | |
| Device compatibility | Handheld printer |
| Compatibility | PocketJet PJ722, PJ723, PJ822, PJ823 |
| Type | Positioning guide |
| Product colour | Black |
| Products per pallet | 1300 pc(s) |
| Pallet gross height | 15.5 cm |
| Layers per pallet | 20 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 13 pc(s) |
| Pallet gross weight | 231.2 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 260 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 1300 pc(s) |
| Pallet gross height | 15.5 cm |
| Layers per pallet | 20 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 13 pc(s) |
| Pallet gross weight | 231.2 kg |