We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother PA-LPR-004 printer/scanner spare part/accessory Linerless kit 1 pc(s)
SKU
PALPR004
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Linerless kit accessory for RJ-3200 printers.
- Suitable for linerless media
- Print to your desired length
- Compatible with RJ-3230B and RJ-3250WB mobile printers
| Type | Linerless kit |
|---|---|
| Device compatibility | Label printer |
| SKU | PALPR004 |
| EAN | 4977766810906 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Out of Stock |
Reduce waste while meeting your linerless printing needs with the PA-LPR-004 linerless kit.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Label printer |
| Compatibility | RJ-3230BL, RJ-3250WBL |
| Type | Linerless kit |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 200 mm |
| Depth | 175 mm |
| Height | 66 mm |
| Weight | 201 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 246 g |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Label printer |
| Compatibility | RJ-3230BL, RJ-3250WBL |
| Type | Linerless kit |
| Product colour | Black |
| Products per pallet | 500 pc(s) |
| Pallet gross height | 4.75 cm |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Pallet gross weight | 121 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 50 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 500 pc(s) |
| Pallet gross height | 4.75 cm |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Pallet gross weight | 121 kg |