We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother PA-LP-007 printer/scanner spare part/accessory Peel-off kit 1 pc(s)
SKU
PALP007
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
PA-LP-009 – Label peeler with liner rewinder kit for TJ-6 label printers
- Optional accessory installable by the dealer
- Makes labelling tasks faster and easier
- Rewinds used liner to easily dispose of
- Compatible with TJ-6421TN and TJ6421TN industrial label printers
| Type | Peel-off kit |
|---|---|
| Device compatibility | Label printer |
| SKU | PALP007 |
| EAN | 4977766810920 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Out of Stock |
Brother's 6" automatic label peeler kit with liner rewinder suitable for TJ-6 industrial label printer range.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Label printer |
| Compatibility | RJ-3230BL, RJ-3250WBL |
| Type | Peel-off kit |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 203 mm |
| Depth | 174 mm |
| Height | 65 mm |
| Weight | 230 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 277 g |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Label printer |
| Compatibility | RJ-3230BL, RJ-3250WBL |
| Type | Peel-off kit |
| Product colour | Black |
| Products per pallet | 500 pc(s) |
| Pallet gross height | 4.75 cm |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Pallet gross weight | 133 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 50 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 500 pc(s) |
| Pallet gross height | 4.75 cm |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Pallet gross weight | 133 kg |