We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother PA-BT-600LI printer/scanner spare part/accessory Battery 1 pc(s)
SKU
PABT600LI
| Type | Battery |
|---|---|
| SKU | PABT600LI |
| EAN | 4977766693769 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Out of Stock |
Li-ion Rechargeable Battery for PJ printer range
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | PJ-622, PJ-623, PJ-662, PJ-663. |
| Type | Battery |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 116 mm |
| Depth | 41 mm |
| Height | 305 mm |
| Weight | 285 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 376 g |
| Battery | |
|---|---|
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Technical details | |
| Compatibility | PJ-622, PJ-623, PJ-662, PJ-663. |
| Type | Battery |
| Product colour | Black |
| Products per pallet | 600 pc(s) |
| Pallet gross height | 20.7 cm |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 5 pc(s) |
| Pallet gross weight | 2742 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 600 pc(s) |
| Pallet gross height | 20.7 cm |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 5 pc(s) |
| Pallet gross weight | 2742 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |