We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother CH1000 Memory cartridge
SKU
CH1000
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
The CH-1000, can be simply attached to the side of your printer
| Type | Memory cartridge |
|---|---|
| Device compatibility | Laser/LED printer |
| SKU | CH1000 |
| EAN | 4977766758192 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Out of Stock |
Brother CH-1000 - NFC Card holder
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Laser/LED printer |
| Compatibility | HL-L6400DW |
| Type | Memory cartridge |
| Product colour | Grey |
| Country of origin | Vietnam |
| Weight & dimensions | |
| Width | 92 mm |
| Depth | 72 mm |
| Height | 125 mm |
| Weight | 36 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 136 g |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Laser/LED printer |
| Compatibility | HL-L6400DW |
| Type | Memory cartridge |
| Product colour | Grey |
| Products per pallet | 588 pc(s) |
| Pallet gross height | 12.3 cm |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 7 pc(s) |
| Pallet gross weight | 99.2 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 49 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 588 pc(s) |
| Pallet gross height | 12.3 cm |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 7 pc(s) |
| Pallet gross weight | 99.2 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |