We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brodit 735399 holder Active holder Tablet/UMPC Black
SKU
735399
Category: Holders
| SKU | 735399 |
|---|---|
| EAN | 7320287353990 |
| Manufacturer | Brodit |
| Availability | Out of Stock |
With USB Type-C + cig-plug adapter with 2 USB ports: Type-A and Type-C. With tilt swivel. 12/24 Volt. 2 keys included.
| Design | |
|---|---|
| Device mount type | Screw mount |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Samsung Galaxy Tab A9 SM-X110/SM-X115 |
| Type | Active holder |
| Proper use | Car/Indoor |
| Product colour | Black |
| Tilt adjustment | Yes |
| Swivelling | Yes |
| Ergonomics | |
| Built-in charger | Yes |
| Technical details | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Samsung Galaxy Tab A9 SM-X110/SM-X115 |
| Type | Active holder |
| Proper use | Car/Indoor |
| Product colour | Black |
| Built-in charger | Yes |
| Power | |
| Power source type | USB |
| Output voltage | 5, 9, 12 V |
| DC voltage range | 12 - 24 V |
| Built-in charger | Yes |
| Charging port type | USB Type-C + USB Type-A |
| Weight & dimensions | |
| Width | 241 mm |
| Depth | 46 mm |
| Height | 145 mm |
| Weight | 352 g |